SSS


Hesap 


İletişim bilgilerim değişti – hesabımda bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?  
Maalesef uygulamada şimdilik profil bilgilerinizi değiştirmeniz mümkün değildir. Üye Hizmetlerimiz ile bağlantıya geçerek değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.  

PINS Uygulamasından bildirim almak istemiyorum. Ne yapabilirim?  
Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan Uygulama ayarları kısmından iletişim tercihlerinizi yönetebilirsiniz.  
 

PINS Kazan 


PINS nedir? 
PINS, PINS Ortağı olan farklı şirketlerden ve markalardan yaptığınız alışverişlerden toplayabileceğiniz bir sanal para birimidir. Belirli bir miktarda topladıktan sonra, PINS’lerinizi Ödüller kısmında yer alan ödülleri almak için harcayabilirsiniz.

PINS toplayabileceğim tüm mekanları nereden görebilirim?  

PINS’in sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir köşesinde birçok ortağı bulunmaktadır. Dilerseniz, Ortak haritamıza göz atarak tüm yerel ve küresel ortaklarımızı görebilirsiniz. 

PINS Kazan konusunda istisnalar var mı? 
Bazı ortaklar PINS Kazan konusunda istisnalar koyabilir, bunları, Ortak haritasını açarak ve üzerinden PINS toplayacağınız ortağa tıklayarak kontrol edebilirsiniz.  

PINS’leri almak ne kadar sürüyor?  
PINS süreleri ortaktan ortağa değişiklik gösterebilir. Bu zaman aralığı 1 günden başlayarak 3 haftaya kadar çıkabilmektedir.  

Alışverişimden PINS almadım. Ne yapmalıyım?  
Teknik sorunlardan veya diğer problemlerden ötürü PINS hesabınıza yatırılmamışsa, üye hizmetlerimiz ile bağlantıya geçin. Lütfen talebinizi alışverişinizi takiben 30 gün içerisinde oluşturmayı unutmayın.  


PINS Kullan 

 

PINS’lerimi nasıl harcayabilirim?
PINS’lerinizi iki şekilde harcayabilirsiniz:  

PINS’lerinizi seçtiğiniz ödülü almak için Ortak işyerlerinde dijital PINS kartınızı okutarak veya elektronik olarak Ödüller sekmesinde bir ödül için kullanarak harcayabilirsiniz. 

Bir Ödül için yeterli PINS’im bulunmuyor ancak yine de o ödülü satın almak istiyorum.  
Kullanıcılarımıza, PINS Ödüller sekmesindeki ödülleri PINS kullanarak ve üzerine para ekleyerek alma imkanı sunulmaktadır (En az 100 PINS Kullan zorunluluğu ile). Ancak bazı ürünler “sadece PINS kullanılarak” satın alınabilir.

PINS’lerin son kullanma tarihi var mı? 

Toplanan tüm PINS’lerin geçerlilik süresi 3 yıldır. Kullanılmazsa, 3 yıl sonra kazanılan ayın son gününde PINS’ler geri dönüşümsüz bir şekilde kullanım dışı kalmaktadır.  

Hesabımdaki PINS’leri başka bir üyenin hesabına aktarabilir miyim?  
PINS’lerin başka bir hesaba aktarılması mümkün değildir.  
 

Seyahatim 


Uygulamada yer alan Seyahatim kısmı nedir?  
Uygulamada yer alan bu özellik her seyahatinizde sürüş tarzınızı ölçerek PINS Kazan ve diğer ödülleri kazanmak için daha dikkatli araç kullanmanız konusunda sizi motive eder. 

Sürüş tarzım nasıl ölçülmekte?  
Sürüş tarzınız farklı faktörler baz alınarak ölçülmektedir. Her faktör 0-100 arası bir skor ile ölçülür ve bu ayrı skorların ortalaması genel sürüş kabiliyetlerinizi ve toplam skorunuzu yansıtır.  

Skorda hangi ölçütler dikkate alınır?  
En önemli iki faktör pürüzsüz sürüş ve hızdır. Fren ve gaz pedallarını ne kadar agresif kullandığınız, virajlara ne kadar hızlı girdiğiniz ve hız sınırını aşıp aşmadığınız ölçülür.  

Rozet ve seviyeler nelerdir ve bunları nasıl kazanırım?  
Rozetler, güvenli sürüş tutumu göstererek ve rozetler için gerekli olan bazı sürüş ölçütlerini karşılayarak kazanılır. Farklı seviyeleri ve rozetleri açmak için gerekli olan koşullar hakkında bilgiler Başarımlar kısmında istenilen rozet veya seviyeyi seçerek görüntülenebilir. Bu koşullar değişime tabi tutulabilir.  

Aracımı güvenli bir şekilde kullanarak nasıl ödül kazanabilirim?  
Belirli seviyelere ulaşırsanız ve/veya belirli başarı rozetlerini kazanırsanız, PINS veya diğer ödülleri kazanabilirsiniz. Rozet veya seviyenin bonus PINS veya diğer özel teklifler sunup sunmadığını kontrol etmek için Başarımlar kısmında istenilen rozet veya seviyeyi seçin.  

Ölçüm otomatik olarak mı yapılır yoksa her seyahat öncesi açılması mı gerekmektedir? 

Uygulama, araç içerisinde seyahat ettiğinizi algılar algılamaz otomatik olarak sürücü takip işlemine başlar. Eğer otomatik seyahat takip özelliğini istemiyorsanız, Seyahatlerim kısmındaki Ayarlar sekmesinden bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Ölçümü başlatmak için “Seyahate başla” ve “Seyahati bitir” tuşlarını kullanın.  

Uygulamanın internet kullanımına etkisi nasıldır?  
Varsayılan ayarlarda, uygulama seyahat ve sürüş verilerini sadece telefon Wi-Fi ağına bağlandığında aktarmaya başlayacaktır. Eğer Seyahatlerim kısmındaki Ayarlar sekmesinde bu özellik devre dışı ise, seyahat verileri aktarılırken hücresel veri kullanılacaktır.  

Uygulamanın bataryaya etkisi nedir?  
GPS’in kullanıldığı diğer harita uygulamalarıyla aynı miktarda pil tüketmektedir. Pil tasarrufu için uzun yolculuklar esnasında telefonunuzu araç içi şarj aletine takabilirsiniz.